fbpx

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy w Supercrossie zadebiutowały w ERGO ARENIE w listopadzie 2017 roku. Tym razem, promotor Sportainment wychodząc na przeciw oczekiwaniom, przygotował więcej ścigania i atrakcji, które dziać się będą przez cały supercrossowy weekend od piątku do niedzieli.REKLAMA Mistrzostw Europy w czterech klasach! W piątek 23 listopada w ERGO ARENIE odbędzie się pierwsza runda […]

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy w Supercrossie zadebiutowały w ERGO ARENIE w listopadzie 2017 roku. Tym razem, promotor Sportainment wychodząc na przeciw oczekiwaniom, przygotował więcej ścigania i atrakcji, które dziać się będą przez cały supercrossowy weekend od piątku do niedzieli.


REKLAMA

Mistrzostw Europy w czterech klasach!

W piątek 23 listopada w ERGO ARENIE odbędzie się pierwsza runda Mistrzostw Europy w Supercrossie, gdzie na linii startu zobaczymy zarówno najlepszych polskich zawodników, jak i europejską czołówkę. Zawodnicy wystartują w czterech klasach: 85, 125, 250 i 450. Dodatkowo w ramach Kids Race zobaczymy w akcji także najmłodszych adeptów motocykli crossowych. Tor zbudowany z 3 000 ton ziemi będzie jeszcze bardziej efektowny, niż w roku ubiegłym, z większymi skokami i technicznymi whoopsami. To sprawi, że zacięta rywalizacja pomiędzy zeszłorocznymi mistrzami, a pretendentami do tytułu będzie jeszcze bardziej widowiskowa.
W sobotę 24 listopada już od godziny 11:00 odbywać się będą imprezy towarzyszące Mistrzostwom. Będzie to giełda Moto Expo w arenie i na parkingach przy hali, gdzie miłośnicy jednośladów będą mogli sprzedać/kupić motocykle i akcesoria w okazyjnych cenach oraz sprawdzić ofertę dealerów.

Mistrzostwa Europy

Natomiast na plaży na granicy Gdańska i Sopotu odbędą się zawody Ski Joering. Widzowie zobaczą unikatowy obrazek jakim będą wyścigi par, które tworzyć będą zawodnik na motocyklu crossowym oraz podczepiony do niego na lince narciarz, a to wszystko z muzyką i horyzontem Zatoki Gdańskiej w tle.
O godzinie 18:00 rozpocznie się druga runda Mistrzostw Europy w Supercrossie, która ostatecznie wyłoni najszybszych zawodników we wszystkich klasach mistrzowskich oraz zwycięzcę King of Poland. Dodatkowo podobnie jak w piątek zawodnicy powalczą także w konkursie Best Whip na największe wyłamanie motocykla w locie, a najmłodsi zmierzą się w Kids Race. Po imprezie organizator zaprasza wszystkich na oficjalne after party z udziałem zawodników oraz niespodzianką, podczas gdy w arenie trwać będzie przebudowa toru.
Wszystko po to, aby płyta areny była gotowa na kolejne wydarzenie. Bowiem w niedzielę, poza trwającą nadal giełdą Moto Expo, odbędą się wyścigi Flat Track, podczas których dojdzie do konfrontacji zawodników na co dzień startujących w takich dyscyplinach jak Motocross, Supermoto, SuperEnduro, wyścigi torowe, czy żużel.

Kogo zobaczymy w ERGO ARENIE?

Tę informację podamy już niedługo. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pokaz lotów z rampy, czyli Freestyle Motocross Show.

SC_Gdansk

Tradycyjnie każdego dnia przed rozpoczęciem zawodów widzowie będą mieli okazję spotkać się z zawodnikami, zrobić zdjęcie, czy zdobyć ich autografy podczas Pit Party.
To będzie wyjątkowy weekend w Gdańsku. Zeszłoroczna edycja Mistrzostw Europy w Supercrossie dostarczyła wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i widzom. W tym roku dostarczy ich jeszcze więcej, a ilość i różnorodność atrakcji sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

– mówi Przemysław Szymański ze Sportainment.

Bilety, karnety, a także pełne weekendowe pakiety wraz z ofertą hotelową na to wyjątkowe wydarzenie już w sprzedaży.
Ilość dostępnych biletów w najkorzystniejszej puli „early bird“ jest ograniczona, a ich sprzedaż trwa tylko do 30 czerwca. Także spieszcie się z zakupem, aby złapać najlepszą opcję!

Supercross Gdańsk

Wejściówki do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na Eventim.pl. Pakiety z ofertą hotelową dostępne jedynie na stronie www.supercross.pl

Link do biletów znajdziesz

Więcej informacji na:

oraz

Wydarzenie na Facebooku:

HARMONOGRAM ME SUPERCROSS 2018

piątek 23.11.2018
16:00 – otwarcie bram
16:30 – 17:30 – pit party
18:00 – 22:00 – I runda ME Supercross + konkurs Best Whip + Kids Race
22:00 – 02:00 – MESX opening party

sobota 24.11.2018
11:00 – 14:00 – zawody Ski Joering na plaży
11:00 – 19:00 – giełda Moto Expo + atrakcje dodatkowe
16:00 – otwarcie bram
16:30 – 17:30 – pit party
18:00 – 22:00 – II runda ME Supercross + konkurs Best Whip + Kids Race
22:00 – 04:00 – MESX After Party

niedziela 25.11.2018
10:00 – 13:00 – giełda Moto Expo + atrakcje dodatkowe
12:00 – otwarcie bram
12:30 – 13:30 – pit party
14:00 – 16:00 – zawody Flat Track Racing + FMX show

KOMENTARZE


REKLAMA

Polecane artykuły
Piątkowe spotkanie Time Attack na Torze Łódź było wyjątkowo intensywne!…
Niezależnie czy jeździsz sportowym motocyklem, dużym turystykiem czy chopperem. Duży…