fbpx
A password will be e-mailed to you.
SW31IYxR80A

Klim jako marka lubi przełamywać stereotypy. Jeśli motocyklista życzy sobie wodoodporną, ale jednocześnie przewiewną kurtkę, to wcale nie znaczy że jest to niemożliwe. Klim Carlsbad to odpowiedź na większość pytań, jakie zadaje leniwy Amerykanin.

Powiesz zapewne że wyjmowana membrana załatwi sprawę… Tak, ale… 🙂 Jeśli nie chcesz zatrzymywać się co chwila i na przemian zakładać i zdejmować z siebie warstw kurtki (kurtka to pół biedy, ale zdejmowanie portek bywa „niezręczne”), to Carlsbad jest laminowany membraną Gore-Tex, co daje mu dużo większą „oddychalność” w porównaniu do „luźno” zamontowanej membrany. Dodatkowym plusem jest zastosowanie wodoszczelnych suwaków, które umożliwiają tymczasowe „rozcięcie” Gore i doprowadzenie świeżego powietrza do wnętrza kurtki. I w ten właśnie sposób Klim tworzy jednowarstwowe materiały które są wodoszczelne i jednocześnie dobrze wentylują.

Advertisement

Kolejną wyjątkową cechą odzieży Carlsbad jest to, że jak bardzo ergonomiczna. Umieszczenie regulacji i suwaków nie koliduje się ze sobą. Większości producentów nie udaje się ta sztuczka i zawsze są jakieś „kolizje” podczas codziennego użytkowania. Rękawy kurtki Carlsbad powinny służyć jako wzorzec dla wszystkich producentów motocyklowych ubrań – tak właśnie powinno się to robić!

Bezpieczeństwo – najważniejsza część na koniec. Cały zestaw wykonany jest z nici poliamidowej. Jest to jeden z najbardziej odpornych na tarcie materiałów. Sploty nici w newralgicznych punktach sygnuje marka Cordura, która jest uważana za absolut w temacie tworzenia wytrzymałych materiałów. Ochraniacze, jakie zastosowano, to elastomery marki D3O i po raz kolejny Klim nie bierze jeńców i sięga po najwyższą półkę bezpieczeństwa. Wszystkie ochraniacze w zestawie spełniają najwyższy standard ochrony (1621-1 oraz 1621-2 poziom 2).

Oczywiście jeśli wymagasz dużo i dostajesz dużo, nie możesz oczekiwać że cena będzie niska. Klim doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest na szczycie stawki i dodatkowo dla swoich klientów oferuje rozszerzony program gwarancji. Jeśli chcesz mieć motocyklowe ciuchy, które po prostu dają więcej nie tylko w temacie fizyki, ale i obsługi klienta, to zwrócicie swoją uwagą na produkty Klim. Czasem warto sięgnąć głębiej do kieszeni żeby być zadowolonym z zakupów 🙂

KOMENTARZE