fbpx
A password will be e-mailed to you.

Co można zrobić z torowym sportem RC 8C w czasie 2’38? Chociażby przejechać całkiem przyzwoite – jak na amatora – okrążenie na jednym z dużych obiektów znanych z MotoGP. Można też spróbować sprzedać 200 nowych motocykli i , choć brzmi to dość kosmicznie, sztuka ta udała się niedawno firmie KTM.

Nie, to nie żart czy pomyłka. 27 października o godzinie 15.00 zostały uruchomione internetowe rezerwacje torowych maszyn KTM RC 8C z rocznika 2023. Wystawiono 200 sztuk, które zaczęły znikać w błyskawicznym tempie – jedna średnio co 0,79 sekundy. Po dokładnie 2 minutach i 38 sekundach było po wszystkim. Sprzedano wszystkie motocykle, a pierwszych 30 szczęśliwych właścicieli zostanie zaproszonych ze swoimi maszynami na tor do Walencji, gdzie będą mieli okazję pojeździć z zawodnikami MotoGP z ekipy KTM, a także skorzystać z rad techników WP Suspension odnośnie ustawień zawieszenia.Jeżeli wciąż macie nadzieję, potrzebę i możliwości finansowe, by kupić RC 8C, możecie zapisać się na listę rezerwową, a nuż ktoś zrezygnuje… Innej możliwości zakupu tego motocykla po prostu nie ma.

O co ta awantura?

KTM RC 8C to bardzo smaczny kąsek dla fanów ambitnego torowania. Maszyna powstaje w ściśle limitowanych ilościach, we współpracy z firmą Krämer Motorcycles, która dostarcza m.in. stalową ramę. Jako napędu użyto znanej dwucylindrowej jednostki rzędowej KTM o pojemności 889 ccm i mocy 135 KM. Oznacza to wzrost mocy o 7 KM w stosunku do modelu zeszłorocznego. Osiągnięto to dzięki m.in. lżejszym, tytanowym zaworom i korbowodom, wyższemu stopniowi sprężania, powiększonemu korpusowi przepustnicy i wzmocnionej pompie paliwowej. Motocykl w stanie suchym waży zaledwie 142 kg.Kompozytowe, wzmocnione kevlarem i karbonem owiewki zostały zaprojektowane przez ten sam zespół, który stworzył model RC16 z MotoGP. Na pokładzie znalazły się komponenty najbardziej renomowanych producentów, m.in. układ hamulcowy Brembo, specjalnie ustawione zawieszenie WP Apex Pro, kute felgi Dymag i wydech Akrapovič Do tego wyświetlacz AIM MXS 1.2 Race i wyścigowy blok sześciu przełączników na kierownicy. Motocykl można, a w zasadzie można było zamówić z dodatkowym pakietem Track Parts KTM RC 8C, zawierającym dodatkowe komplety kół i tarcz hamulcowych, koce termiczne, dwa stojaki i matę serwisową. KOMENTARZE